خانهصادرات خیارصادراتصادرات خیار

صادرات خیار

خیار یکی از محصولات کشاورزی است که در ایران به مقدار زیاد تولید می شود و بازار خوبی در کشور های همسایه و منطقه ای دارد. صادرات خیار می تواند سود بالایی برای کشاورزان و صنایع غذایی ایران به همراه داشته باشد. در این مقاله به بررسی روش های صادرات خیار و فرصت های بازاریابی آن می پردازیم.

صادرات خیار توسط صنایع غذایی چینو

صنایع غذایی چینو یکی از بزرگترین صادر کنندگان خیار در ایران است که محصولات خود را به  تعدادی از کشور جهان صادر می کند. این شرکت با استفاده از تکنولوژی پیشرفته و استانداردهای بین المللی، محصولات با کیفیت و بازارپسند را تولید می کند. صادرات خیار توسط صنایع غذایی چینو به کشور های حوزه خلیج فارس، عراق، افغانستان، پاکستان، ترکمنستان، قطر، عمان، کویت، بحرین، عربستان سعودی، لبنان، سوریه و ترکیه انجام می شود. صادرات خیار به این کشور ها با توجه به نزدیک بودن فاصله جغرافیایی و فرهنگ مصرف خوراک های شور و ترش، مزایای زیادی دارد.

سود بیشتر کشاورزان با صادرات خیار

صادرات خیار نه تنها سود بالایی برای صنایع غذایی را به دنبال دارد، بلکه سود بالایی را نیز برای کشاورزان تولید کننده خیار فراهم می کند. با توجه به افزایش تقاضا برای خيار در بازار های جهاني، قيمت خيار در داخل كشور نيز افزايش يافته است. اين امر باعث شده است كه كشاورزان بتوانند محصولات خود را با قيمت مناسب به فروش برسانند و درآمد خود را افزايش دهند. همچنین، صادرات خيار باعث افزايش توليد و كيفيت محصولات كشاورزي شده و كشاورزان را تشويق مي كند كه از روش هاي نوين كشاورزي استفاده كنند.

صادرات خيار به کشور های حوزه خليج فارس

کشور های حوزه خليج فارس یک بازار پتانسيل بالقوه برای صادرات خيار ایران هستند. این کشور ها دارای جمعیت زیادی هستند که مصرف خوراک های شور و ترش را دوست دارند. همچنین، این کشور ها دارای درآمد بالایی هستند که می توانند محصولات با کیفیت و گران قیمت را خریداری کنند. صادرات خيار به اين كشور ها نيازمند رعايت استانداردهاي بهداشتي و فني است كه صنايع غذايي ايران مي توانند آن را ارائه دهند. صادرات خيار به اين كشور ها نيز موجب تقويت روابط سياسي و اقتصادي بين ايران و اين كشور ها مي شود.

صادرات خیار به افغانستان

افغانستان یکی از کشور های همسایه و دوست ایران است که بازار خوبی برای صادرات خیار دارد. افغانستان دارای جمعیت زیاد و فقیری است که نیازمند محصولات غذایی با قیمت پایین و کیفیت مناسب است. صادرات خیار به افغانستان می تواند به تامین نیازهای غذایی مردم افغانستان کمک کند و در عین حال سود بالایی برای صادرکنندگان ایران به همراه داشته باشد. صادرات خیار به افغانستان نیز موجب تقویت روابط برادرانه بین دو کشور می شود.

روش های نگهداری طولانی مدت خیار

خیار یک محصول فاسد شدنی است که نیازمند رعایت شرایط مناسب نگهداری است. برای صادرات خیار، لازم است که خیار را در دمای پایین و رطوبت مناسب نگه داری کنید. برخی از روش های نگهداری طولانی مدت خیار عبارتند از:

– خلال کردن خیار و شور کردن آن با سرکه، نمک، آب لیمو، سیر، فلفل و گلپر. این روش باعث ماندگاری بالاتر خیار می شود و طعم لذیذ و تند به آن می دهد.

– پاستوريزه كردن خيار با استفاده از حرارت بالا و فشار كم. اين روش باعث كشتن باكتري ها و قارچ هاي موجود در خيار مي شود و عمر مفيدي آن را افزايش مي دهد.

– بسته بندي خلاقانه خيار با استفاده از فيلم پلاستيك، جعبه كاغذي، كيسه پلي اتيلن يا سبدي چوبي. اين روش باعث حفظ شكل و رطوبت خيار مي شود و جلوگيري از فشار و ضربه به آن مي كند.

روش های حمل خیار جهت صادرات

خیار یکی از محصولات کشاورزی است که در ایران به مقدار زیاد تولید می شود و بازار خوبی در کشورهای همسایه و منطقه ای دارد. اما برای صادرات خیار به کشورهای دوردست، باید روش های مناسبی برای حفظ کیفیت و طول عمر آن در نظر گرفت. در این مقاله به برخی از این روش ها اشاره می کنیم.

– انتخاب خیارهای سالم و یکنواخت: برای صادرات خیار، باید خیارهایی را انتخاب کنید که دارای شکل و رنگ یکنواخت، بدون آسیب و زخم، سفت و تازه باشند. خیارهای پوسیده، شکسته، له شده، کج و کوله، مورد پذیرش قرار نمی گیرند و باعث کاهش کیفیت و افزایش هزینه های حمل می شوند.

– بسته بندی مناسب: بسته بندی خیار برای صادرات بسیار مهم است. بسته بندی باید به گونه ای باشد که خیار را در برابر ضربه، فشار، رطوبت، گرما و سرما محافظت کند. همچنین باید جلوگیری از تبخیر آب و تغییر رنگ خیار را تسهیل کند. بسته بندی معمول خیار شامل استفاده از جعبه های پلاستیکی، سبدهای چوبی یا فلزی، کاغذ روزنامه، نایلون، پلاستوفوم و غیره است. البته نوع و شکل بسته بندی ممکن است بستگی به نوع خیار، مقصد صادرات و قوانین گمرک داشته باشد.

– رعایت شرایط حمل: حمل خیار نیز نقش مؤثری در حفظ کیفیت آن دارد. خیار باید در دمای مناسب (حدود 10 تا 15 درجه سانتیگراد)، رطوبت مناسب (حدود 85 تا 95 درصد) و تهویه مناسب حمل شود. همچنین باید از تکان خوردن و لغزش جعبه ها جلوگیری شود. حمل خیار معمولاً با استفاده از وسایل نقلیه زمینی، هوایی یا دریایی صورت می گیرد. البته نوع وسیله نقلیه ممکن است بستگی به فاصله، هزینه، زمان و قابل دسترس بودن داشته باشد.

مشترک شدن در خبرنامه ما

صنایع غذایی چینو برند محبوب محصولات تازه و خوشمزه

تمامی حقوق برای شرکت خرده فروشی سارا صاحب برند چینو محفوظ است

This is a staging environment